Zarejestruj się Zaloguj się

Eugene Klipfel

Francja, Alzacja

www.klipfel.com

"40 ha winnic, 6 gerenacji artystów w uprawie winnic i miłość do wina."

Posiadłosć Klipfel została założona w 1824 roku przez Martina Klipfel, by w obecnych czasach stać się ekskluzywną posiadłoscią rodzinną 40 hektarami winnic. W roku 1830 Martin nabył jedną z najbardziej prestiżowych winnic Clos Zisser. Jego syn i prawnuk, Eugene i Louis Klipfel, przeprowadzili w firmie prawdziwą rewolucję. Byli jednymi z pierwszych, którzy zaczęli produkować w 1921 wina z późnego zbioru i selekcję de Grains Nobles na Clos Zissera i Kirchberg w Barr, ponad sześćdziesiąt lat przed przyjęciem oficjalnych nazwy tych dwóch klasyfikacji.

Rozwinięta przez André Lorentza (były członek Akademii Wina Francji), posiadłosć jest teraz prowadzona przez Jean-Louis Lorentza-Klipfel w towarzystwie trzech córek, Anne-Sophie, Marie i Amelie.

Prywatna kolecja win Klipfel przechowywana w piwnicach zawiera roczniki 1921, 1924, 1929, 1939, 1942, 1943, 1945, 1959 ...

Każdego roku jest spzredawanych 1,5 miliona butelek. Eksport stanowi 20% sprzedaży w ponad 25 krajach, zwłaszcza w Europie, ale także Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Australia ...

Wina Alzackie są wyjątkowe, ponieważ są one produkowane z pojedynczych odmian winogron: Sylvaner, Riesling, Pinot Blanc, Muscat, Pinot Gris, Gewurztraminer, Klevener de Heiligenstein, Pinot Noir. "Apelacja Alsace Grand Cru" (Kirchberg od Barr, Kastelberg, Wiebelsberg) obejmuje 14ha winnic. Crémant d'Alsace powstaje w sposób tradycyjny z kupażowanych win lub pojedynczych odmian: Chardonnay crémant 100%, Rose Cremant (100% Pinot Noir) lub Pinot Blanc. Określenie późnego zbioru i selekcji de Grains Noblesse dla apelacji Alsace i Alsace Grand Cru dotyczy winogron przejrzałych, może to dotyczyć winogron Riesling, Pinot Gris, Muscat i Gewurztraminer.

Szczególne Apelacje Klipfel: 

Grand Cru Kirchberg de Barr: lokalizacja w okolicach miasta Barr; odmiany: Gewurztraminer, Riesling, Pinot Gris, Muscat; powierzchnia: 13 ha; ekspozycja: Południe, Południowy-Wschód; gleba: wapień, margle; Zbocze Barr Kirchberg znajduje się na idealnej wysokości i stronie, dzięki czemu jest osłonięty od zimnych wiatrów północnych. We wszystkich odmianach winogron, wina zawierają mineralność i zasolenia Kirchberg i złożoną kwasowość.

Grand Cru Kastelberg: lokalizacja w okolicach miasta Andlau; odmiany: Riesling; powierznia: 0,60 ha; ekspozycja: Południowy wschód; gleba: Shale Steige; Jest to jedyna Alzacja winnica położona na łupkach.

Clos Zisser: położenie w środku Kirchberg Barr; powierzchnia: 3,5 ha; gleba: margle wapienne, płytkie gleby, kamieniste. Dzięki wyjątkowej terroir, klimatu i ekspozycji produkowane są wina wysokiej jakości, takich jak późnego zbioru i selekcja de Grains Nobles.