Zarejestruj się Zaloguj się

CHÂTEAU CANON

Francja, Bordeaux - Saint Emilion

Miejscowość Saint-Emilion, której nazwa jest synonimem świata wielkich win, jest rajem w samej sobie. Jej obszar zawiera nazwy kilkuset châteaux. Jej krajobrazy są dziewicze i niezmienne od wieków. Saint-Emilion  znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest idealnym miejscem na kontemplację i relaks. Zerknąwszy przez okno, rozciągające się po horyzont winnice dominują w tutejszym krajobrazie. 

Czas wydaje się stać tu w miejscu. Dojeżdżając tu samochodem, miejscowość Saint-Emilion wyłania się z za zakrętu, niczym wyspa w morzu winorośli i niskich kamiennych murów. Od dwieków stoi między rzędami winorośli Cabernet Franc i Merlot. Pierwsza wyłania się elegancka wieża monolitycnego kościoła, zbudowanego w XI wieku, w której znajdują się relikwie Saint-Emilion. Następnie oczom ukazują się złote kontury ufortyfikowanego, średniowiecznego miasta, kościołów, domów i innych budynków. Aż wreszcie docieramy do wąskich uliczek wyłożonych białym kamieniem. W sąsiedztwie dawnego pałacu znajduje się sklepik wytwarzający i sprzedający lokalną specjalność makaronów. Gdzie indziej, kupcy wina i ich ściany butelek oferują niezakłóconą atrakcję, różnorodności lokalnych trunków.

Winnice Château Canon's są usytuowane przy wejściu do Saint-Emilion. Rozciąga się do wioski, z działką Bourg de Château Canon, która przylega do ulicy Couvent des Cordeliers w la Porte Brunet. Otoczona domami, ta unikalna winnica o powierzchni 1500 metrów kwadratowych jest zaorana przez konny zaprzęg, a dojrzale grona są zbierane wyłącznie ręcznie w tradycyjnym stylu. Winnica z której pochodzą grona do produkcji win uzyskała status Grand Cru Classé.